Reklama
Reklama

W Poznaniu powstanie cmentarz dla zwierząt. Wstępnie wytypowano miejsce

archiwum

Od lat w Poznaniu mówi się o konieczności stworzenia cmentarza dla zwierząt. Jak dotąd nie było takiej możliwości, ale niebawem sytuacja może się zmienić.

Dyskusje o powstaniu miejsca pochówku dla zwierząt trwają od lat. Problemem było między innymi niewielkie zainteresowanie ze strony potencjalnych inwestorów, którzy mieliby się taką działalnością na miejskim gruncie zająć. Miasto już przez kilka lat próbowało pozyskać zewnętrznego operatora na prowadzenie cmentarzy dla zwierząt. Niestety w formule, którą założono się nie udało - tłumaczył na początku 2018 roku Maciej Dźwig, dyrektor Usług Komunalnych.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Ostatnie wolne miejsca!
REKLAMA

I choć minęły już kolejne lata teoretycznie nic w tej kwestii się nie zmieniło, choć jak zapewniają miejscy urzędnicy próby cały czas trwają. Jak poinformował w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim" zastępca prezydenta Poznania Bartosz Guss obecnie trwają uzgodnienia między miejskimi jednostkami - Miejską Pracownią Urbanistyczną i Usługami Komunalnymi.
Na tę chwilę wytypowano teren znajdujący się na zachód od cmentarza miłostowskiego, który znajduje się przy ul. Wrzesińskiej - tłumaczy zastępca prezydenta Poznania. To dobre miejsce, zalesione i zarazem oddalone zarówno od cmentarza komunalnego, jak i zabudowy mieszkaniowej - dodaje i informuje, że cmentarz dla zwierząt jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem powstanie w Poznaniu za około dwa lata.

Przypominamy, że choć cmentarz nie działa w samym Poznaniu, pierwsze takie miejsce w naszym regionie powstało w ubiegłym roku bo w rejonie Nekielki.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
9℃
Poziom opadów:
2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
38.13 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro